آموزش تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

در این بخش نحوه تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها  را بررسی می کنیم . در ابتدا از منو نرم افزار بخش "تعاریف پایه" را انتخاب و سپس گزینه "تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها" را کلیک کنید.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

صفحه "مدیریت اشخاص و طرف حساب ها" دارای دو بخش هست. بخش اول "گروه ها" است که امکان گروه بندی اشخاص و طرف حساب ها را فراهم می کند . برای ایجاد گروه جدید دکمه "جدید" را کلیک کنید.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

در صفحه "افزودن/ ویرایش گروه اشخاص" نرم افزار یک کد منحصر به فرد تولید می کند در باکس عنوان باید عنوان گروه را وارد کنید. همچنین می توانید برای گروه مورد نظر از انواع سطح های تخفیف موجود سطح تخفیفی را انتخاب کنید با اینکار در زمان فروش کالا و یا ارائه خدمات به افرادی که داخل این گروه تعریف شده اند این سطح تخفیفی برای آنها اعمال خواهد شد. در نهایت دکمه "ذخیره" را کلیک کنید تا گروه جدید ایجاد شود.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

 

در قسمت سمت چپ ( قسمت "اشخاص و طرف حساب ها" ) اطلاعات طرف حساب های خود را وارد می کنید. هر طرف حساب در یک گروه قرار می گیرد. ابتدا گروه مورد نظر را انتخاب کرده و سپس د ربخش "اشخاص و طرف حساب" دکمه "جدید" را کلیک کنید تا یک شخص جدید در آن گروه تعریف کنید.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

بنابراین صفحه "افزودن/ ویرایش شخص-طرف حساب" باز می شود. در تب "اطلاعات اصلی" ، نرم افزار بطور خودکار برای شخص مورد نظر یک کد حسابداری و کد پرسنلی ایجاد می کند و سپس می توانید اطلاعاتی نظیر آقا یا خانم یا شرکت بودن ، نام ، شماره تلفن های تماس (به هر تعداد شماره تماس می توانید وارد کنید = هر سطر یک شماره جدید) و غیره را وارد کنید. می توانید شماره موبایل را برای فرد برای ارسال پیامک وارد کنید و یا اینکه اگر شخص در ابتدا به شما بدهکار با بستانکار باشد مبلغ آن را وارد کنید.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

 

در تب "اطلاعات فرعی" می توانید اطلاعات تکمیلی دیگری را نیز وارد کنید که اختیاری است. در نهایت دکمه "ذخیره" را برای افزودن شخص مورد نظر به لیست اشخاص کلیک کنید .

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

برای انتقال یک شخص از یک گروه به گروهی دیگر کافی است شخص مورد نظر را انتخاب کرده و از قسمت "انتقال به گروه" نام گروهی را که می خواهید شخص به آن گروه انتقال یابد را انتخاب کنید سپس دکمه "انجام انتقال" را کلیک کنید تا شخص از گروه قبلی خود خارج شده و به گروه انتخاب شده منتقل شود.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

 

تنها افرادی قابل انتقال به گروه های مختلف هستند که دارای گردش مالی نباشند و در صورت وجود گردش مالی ، امکان انتقال وجود ندارد.

 

تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

برای جستجو اشخاص و طرف حساب های خود کافی است تیک گزینه "نمایش تمامی اشخاص تمام گروه ها بدون توجه به گروه آنها" را انتخاب کنید تا لیست تمام اشخاصی که تاکنون تعریف کرده اید برای شما بصورت یکجا نمایش داده شود. همچنین با تایپ بخشی از نام شخص مورد نظر در بخش " جستجو" ، نرم افزار به سرعت شخص مورد نظر را یافته و نمایش می دهد.

 

 تعریف و مدیریت اشخاص و طرف حساب ها

درباره ما

گروه نرم افزاری هاویژن 

گروه نرم افزاری هاویژن در سال 1384 تاسیس و  با به کارگیری جمعی از مهندسین خبره کامپیوتر و فناوری اطلاعات و با هدف بهبود کسب و کار در صنایع مختلف کشور اقدام به شناسایی و تامین نیازهای صنایع و اصناف مختلف در زمینه بهبود کارایی و سیستماتیک کردن فعالیت ها ، مدیریت و سازماندهی اطلاعات تلاش می نماید تا با تولید بسته های نرم افزاری در این زمینه، بهره برداری از فناوری اطلاعات را با مسیر تامین اهداف مدیران ارشد شرکت ها و صنایع مختلف همسو گرداند.

تماس با ما

دفتر مرکزی : تبریز / سهند / مجتمع الماس / طبقه اول / واحد 4

تلفن فروش : 04133436140 - 09906343676

در ایام تعطیل به دلیل کرونا می توانید با 09906343676 تماس بگیرید

پشتیبانی : از طریق تلگرام (ترجیحا) و تماس تلفنی

پشتیبانی از طریق تلگرام :   karshaadmin@

کانال تلگرام : Havixen@